دریافت(تحقیق درمورد اصول تغذيه دام )

تحقیق درمورد اصول تغذيه دام |1582195|ej|تحقیق درمورد اصول تغذیه دام ,اصول تغذیه دام,دانلود تحقیق درمورد اصول تغذیه دام ,اصول,تغذیه,دام
این فایل درباره ی تحقیق درمورد اصول تغذيه دام می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 12 صفحه

قسمتی از متن .doc :

مقالة:

اصول تغذيه دام

زمستان 1387

فهرست:

خطرات تغذیه دام با نان‌ خشک‌های کپک‌زده

تغذيه دام

اصول جذب مواد

تغذيه دام

نقش تغذیه درموجودات زنده برهیچ کس پوشیده نیست.هرموجود جانداردارای ویژگی دریافت انرژی ازمحیط اطراف خود وتغییروتبدیل ومصرف انرژی می باشد. چگونگی دریافت انرژی ومواد مغذی مورد نیازجهت مصرف انرژی وادامه حیات موضوع علم تغذیه می باشد،علم تغذیه ترکیبی ازدانش بیوشیمی و فیزیولوژی درجهت بررسی ویژگیهای مواد خوراکی و چگونگی استفاده ازآنها توسط دستگاه گوارش موجود زنده می باشد.

تغذیه فرآیندی است که درطی آن سلولهای بدن حیوان قابلیت استفاده ازمواد شیمیایی مورد نیاز خود را جهت انجام مطلوب واکنشهای متابولیکی و شیمیایی برای رشد، نگهداری (Maintenance)،کاروتولید دریافت می نماید. شناخت روابط بین مواد موجود در خوراک ها و نیاز سلولهای موجود زنده قبل از استفاده عملی و خوراک دادن، ضروری می باشد. در آغاز بررسی علم تغذیه نیاز به شناخت کلیه این روابط از نظر بیوشیمی و فیزیولوژی داریم.

بطور کلی مواد خوراکی، تشکیل دهنده غذا هستند و غذا ماده ای است که موجود زنده قادر به خوردن آن و سپس انجام مراحل هضم و جذب بر روی آن باشد. در اغلب غذاها، کلیه مواد شیمیایی موجود در غذا جهت موجود زنده قابل استفاده نیستند و مقداری از آن از طریق دستگاه گوارش دفع می گردد.در علوم دامی با توجه به هدف ما از پرورش دامها که ایجاد منابع غذایی با کیفیت جهت انسان میباشد و دیدگاه های اقتصادی نیز در آن حائز اهمیت میباشند. ضرورت شناخت فرآیندهای غذایی آشکار می باشد.در پرورش حیوانات اهلی قسمت اعظم هزینه تولید مربوط به هزینه تغذیه میباشد که در برخی از شاخه های دامپروری تا 80% از کل هزینه پرورش دام را هزینه تغذیه شامل میشود. بنابراین در شرایط متعارف مدیریت تغذیه بالاترین اهمیت اقتصادی را در پرورش دام به خود اختصاص می دهد.

هدف ما در بخش دامپروری تکمیل مواد موجود در خوراک جهت پاسخگویی دقیق به مجموع احتیاجات غذایی بدن دام میباشد. امروزه علاوه بر خوراکهای طبیعی جهت تکمیل جیره های غذایی به آنها مواد مصنوعی افزودنی مانند ویتامینها، نمک و اسیدهای آمینه مصنوعی نیز اضافه میکنیم اما هیچکس نمیتواند اطمینان داشته باشد که غذایی کاملاً مطابق با نیاز حیوان تهیه نموده است بلکه تلاش ما در جهت نزدیک کردن هرچه بیشتر ترکیب خوراک به نیاز دام میباشد. ویزگی یک متخصصمطالب دیگر:
📌شرایط عمومی پیمان - word📌طرح توجیهی تولید الكترود باظرفیت 2500 تن در سال📌مفاهیم شبکه اینترنت با تصویر📌دانلود مجموعه تصاویر لایه باز پیراهن مردانه جهت استفاده در عکاسی پرسنلی📌جزوه سامانه های كلرزنی و حوادث مربوطه📌روشهای بازیابی و احیای چاه های آب (فایل پاورپوینت پی دی اف شده)📌جزوه درس مبانی مهندسی نرم افزار کاردانی📌طرح توجیهی فنر تخت اتومبیل باظرفیت 1100 تن در سال📌طرح توجیهی تولید فرش چله ابریشم باظرفیت 500 متر مربع در سال📌طرح توجیهی تولید فرش پشمی به ظرفیت 1200 مترمربع در سال📌پاورپوینت محاسبه انرژی مصرفی هنگام استراحت، اجرای فعالیتهای زیر بیشینه و بیشینه در دوران رشد📌بررسی مجازات اعدام، تفاوت آن با قصاص و خودکشی - word📌آشنایی با بحران زدگی در کودکان📌دستورالعمل انتخاب، نصب و نگهداری فلومترهای موجود در صنعت آب و فاضلاب📌جزوه فناورى نانو در صنعت آب و فاضلاب📌بررسی مجازات اعدام، تفاوت آن با قصاص و خودکشی -Power point📌طرح توجیهی تولید پارچه های فلامینت در فیلامنت📌طرح توجیهی تولید انواع فیلم پلاستیکی چند لایه📌طرح توجیهی رادیاتورهای فولادی شوفاژ📌طرح توجیهی تولید گچ ساختمانی به روش سنتی باظرفیت 8500 تن درسال📌طرح توجیهی گچ قالب سازی باظرفیت 30000 در سال📌طرح توجیهی قند کبریتی با ظرفیت 1100 تن در سال📌طرح توجیهی تولید خیارشور، ترشی و مربا به ظرفیت 1000 تن در سال📌طرح توجیهی تولید خوراک دام و طیور با ظرفیت 15 هزار تن در سال📌تحقیق معدن چغارت و اسفوردی 51 ص